HOL ÉS MILYEN ALKALMAZÁSI TERÜLETEKEN LEHET HASZNÁLNI A SZÓRT POLIURETÁN SZIGETELÉS TECHNOLÓGIÁT?
Állattartó épületek szigetelése
Állattartó épületekben mindennapos probléma az épületszerkezeteken megjelenő ammóniás pára lecsapódása, ami a korrózió elősegítéséhez vezet.
A lecsepegő nedvesség eláztathatja az almot és zárlatot okozhat az elektromos gépekben.
A szórt purhabbal bármilyen formájú épületszerkezet résmentesen szigetelhető, mely után a felületi hőmérséklet különbség megszűnik, így a pára nem tud lecsapódni.
Bármilyen tetőfelületen megtapad és ott egybefüggő, résmentes szigetelést alkot.
Nagyon fontos tulajdonsága, hogy kiváló hőszigetelő képességén (λ=0,022W/mK) kívül vízszigetelésre is alkalmas, mivel a habszerkezet a vízmolekulákat nem engedi át.
Olyan helyeken, ahol a hő- és vízszigetelési problémát kell megoldani, a poliuretánhabbal történő szigetelés ideális választás.
Az istálló ingadozó hőmérséklete negatív hatással van a tápanyag felhasználásra, az elhullásra. A purhabbal szigetelt épületekben állandó hőmérséklet tartható és a tápanyag felhasználás is csökkenthető. Az energia felhasználásban 30-40%-os megtakarítás is elérhető, így a szigetelésre fordított összeg kb. 3 év alatt megtérül.
Nálunk maximális hozzáértésre és korrekt hozzáállásra számíthat. Keressen minket bizalommal!
Sertésólak és szarvasmarha istállók szigetelése
Sertésólak és szarvasmarha istállók esetében a nem elégséges szigetelés esetén –főleg az őszi hónapokban- jelentős lehet a tetőfedés belső oldalán és a fém épületszerkezeteken kicsapódó pára.
Ez az ammóniás párával keveredve a fém szerkezetek erős korróziójához vezet, a vízszintes mennyezeten elhelyezett ásványgyapotot eláztatja, ezáltal a hőszigetelése teljesen megszűnik.
A páralecsapódás általában már 2 cm vastagságú purhab felvitelével megszüntethető.
Van olyan építési projektje, amiben segíthetünk? Keressen minket bizalommal!
Baromfiólak szigetelése
Baromfiólak (csibeólak, pulykaólak, kacsaólak stb.) esetében a fűtés szükségessége miatt elengedhetetlen a tökéletes szigetelés.
Ezekben az épületekben a szigetelésnek jó hatásfokúnak, résmentesnek, az épületnek pedig hőhídmentesnek kell lennie. Mindezeket a követelményeket a poliuretánhabos szigetelés biztosítja.
A purhab szigeteléssel nem csak a fűtési energiát lehet csökkenteni, hanem a nyári kánikulában kialakuló –tetőfedés és oldalfalaktól jövő- sugárzó hőtől is meg lehet védeni az állatokat.
A szigetelőhab közvetlenül a tetőfedés, vagy oldalfal felületére kerül felhordásra, így az nem vezeti át a külső hőmérsékletet.
Azokban az épületekben, ahol számítógép által vezérelt szellőztető berendezés van, ott szintén elvárás a résmentes szigetelés, ami a tető résein nem engedi az épületbe a meleg levegőt.
A purhab szigeteléssel minden rés lezárásra kerül, a beáramló levegő csak a légbeejtőkön keresztül jut az épületbe. A szigetelőhab felülete minden turnusváltást követően magasnyomással lemosható, vizet nem vesz fel. A szigetelőhab felülete úgy van kialakítva, hogy a por, a baktérium mosással eltávolítható legyen.
A baromfitartás esetén meg kell említeni egyfajta épületet, amit előszeretettel használnak a gazdák, pedig azt nem is baromfitartásra tervezték. Az un. „100-as marhaistálló”-kat szarvasmarha tartásra szánták, de azok a szarvasmarha létszámának visszaesésének következtében megüresedtek.
Ezek az épületek egy nagy földszinti térrel (általában 12 × 72 méter alapterületű) és egy magas (6 méter körüli) padlástérrel rendelkeznek. Ezekben az épületekben két szinten lehet baromfit tartani.
A tetőfedés anyaga síkpala, amit köracélból kialakított gerendázat tart. A probléma szinte kivétel nélkül minden épületnél az, hogy a síkpala tető sérült, repedt, beázik. Kicserélni elég körülményes, másik tetőfedést (cserép, vagy hullámpala) pedig a tetőszerkezet nem bírja el.
Hőszigetelni is kellene… Mindezekre biztonságos, hosszútávú megoldást biztosít a purhab szigetelés. 4 cm vastagságban a síkpala vízszigetelése és a padlástér hőszigetelése is megoldott.