A polisztirol szigetelés hátrányai

//A polisztirol szigetelés hátrányai

Az építkezés mindannyiunk életében az egyik legnagyobb feladat és egyben kihívás is. A tervezés és a kivitelezés drága, az építtetők nem szakemberek, és sok esetben nem is tudnak mélyen a zsebükbe nyúlni. Egy családiház építésekor komoly összegeket lehet megspórolni, ha a födém és a tető szigeteléséhez a kedvezőbb árfekvésű polisztirol szigetelést választjuk, de vajon megéri-e. Ha hosszútávon energiatakarékos házat, alacsony rezsiköltséget akarunk, nem mehetünk el a polisztirol szigetelés hátrányai mellett sem.

A polisztirol szigetelés hátrányai

Kevésbé jó páraáteresztő

A polisztirol lapok bár jó hőszigetelő értékkel rendelkeznek, ez az előny a páraáteresztő képességükre nem annyira jellemző. A tetőterek és födémek szigetelésekor azonban a páraáteresztő képesség különösen fontos, hiszen például egy kihasználatlan tető szellőztetése nem minden esetben megoldott, vagy nem fordítanak rá kellő figyelmet. Gyakori probléma az így keletkező páralecsapódás, és a födém penészesedése, ami idővel a lakótér falán is vizes, penészes foltok formájában megjelenik.

Tűzveszélyes

A kivitelezési munkálatok során, sajnálatos módon előfordulhatnak hiányosságok. Amennyiben nem szakszerűen fedik le a polisztirol szigetelőlapokat, lefedetlen részek maradnak, azok tűzveszélyesek lehetnek. Természetesen nehéz elképzelni egy ilyen helyzetet, de Murphy törvénye szerint, ami megtörténhet, az meg is történik.

Gyenge hangszigetelő képesség

A polisztirol szigetelő lapok kevésbé jó hangszigetelők. Amennyiben az ingatlanunk forgalmas út, vagy vasút mellett van, bizony ez a szigetelés megnehezítheti a jól megérdemelt otthoni pihenést.

Túl merev

A polisztirol lapok túl merevek ahhoz, hogy teljesen hézagmentesen lehessen rögzíteni őket, ezért a kialakuló hőhidak miatt nem ideális megoldás. Talán nem is gondolná, de a téli mínuszokban a rosszul szigetelt födémen miatt a rezsiköltség 20-30 %-kal is megnőhet! Persze nyáron sem lehetünk nyugodtak, hiszen a padlástérben kialakuló trópusi hőség a lakóteret is fűti, ha nincs résmentesen megoldva a födémszigetelés.

Zsugorodik

A polisztirol lapok gyártást követően még kb. 90 napon át könnyen zsugorodnak. Ha nem pihentetik a szigetelőlapokat ennyi ideig, az műszaki károkat, hőhidakat okozhat tetőtérben és a födémen.

Sérülékeny nedvesség hatására

Az EPS lapok 2-4 térfogat százaléknyi vizet vehetnek fel, ez rontja a hőszigetelési értéket.

Rágcsálók kedvence

A polisztirollapokat előszeretettel kóstolgatják meg a rágcsálók, ezért nagyon nagy odafigyelést igényel a felhelyezés előtti tárolásuk, és a szakszerű beépítésük is.

Fontos kiemelni, hogy egy lakóépület szigetelése akkor váltja be a hozzá fűzött szép reményeket, ha komplexen gondolkodunk, és az egész házat szigeteljük padlástól a tetőig. A szórt poliuretán hab technológiával a tetőteret gyorsan, és résmentesen le lehet hőszigetelni. A technológia egyaránt biztosítja a legnagyobb hő-, hang-, és vízszigetelő, valamint páraáteresztő elvárásokat is.

Ez a cikkünk is érdekelheti:
Ön mire költené a tökéletes hőszigeteléssel megspórolt összeget?!

Csatlakozzon Facebook oldalunkhoz is!

By |2020-03-18T11:53:16+00:00április 21st, 2019|Hőszigetelés|
Weboldalunk cookie-kat használ. Az elfogadom gomb megnyomásával hozzájárul és elfogadja ezek használatát böngészőjében. További információt az adatkezelési nyilatkozatunkban talál.

Elfogadom