Palatetők bontás nélküli felújítása, utólagos hőszigetelése

//Palatetők bontás nélküli felújítása, utólagos hőszigetelése

Magyarországon a rendszerváltásig a legtöbb mezőgazdasági épület hullámpalával lett lefedve, aminek átlagos élettartama 20-25 év. Időközben kiderült az is, hogy az azbeszt, ami a palatetőkben található, rákkeltő hatású, és törvény írja elő annak ártalmatlanítását. Elmondhatjuk, hogy minden 25 évnél idősebb, hullámpalával fedett mezőgazdasági épület felújításra szorul. A palatetők utólagos hőszigetelése bontás nélkül is lehetséges, ami számos előnnyel jár a tulajdonosnak, üzemeltetőnek.

Tipikus palatető hibák:

  • elöregedett, törött
  • törés mentén beázik
  • hiányos (már nem is gyártanak ilyet, ezért nem is pótolható
  • mohásodás, penész
  • korhadó tetőszerkezet
  • nedves zárófödém

Amennyiben az épület öreg, és a fenti problémák fennállnak, érdemes az egész tetőszerkezet utólagos hőszigetelését fontolóra venni. Annál is inkább, mert az azbeszt a dolgozókra, és az állatokra egyaránt életveszélyt jelent.

Palatetők bontás nélküli felújítása, utólagos hőszigetelése, azbesztmentesítése

Napjainkban egyre népszerűbb a szórt poliuretánhabos szigetelési technológia, amellyel két legyet üthetünk egy csapásra. Résmentesen szigetel, és törvényileg szabályosan azbeszt mentesíthető a mezőgazdasági létesítmény. Ezzel ellentétben egy hagyományos tetőcsere számos hátránnyal jár. Napokra, vagy hetekre fedetlenül maradhat a létesítmény, a keletkező azbeszttartalmú pala veszélyes hulladéknak számít, aminek szakszerű eltávolítása egy mezőgazdasági épület esetében akár milliókra is rúghat.

A poliuretán habbal történő, utólagos (purhab) szigeteléshez nem kell a tető szerkezetét lebontani, újraépíteni, így jelentős beruházási költségeket lehet általa megtakarítani.

A technológia lényege, hogy a felületre szórt folyékony anyag a térfogatának a többszörösére tágul, és egy teljesen homogén, 100 %-osan résmentes felületet alkot a javítandó felületen. Nem lesznek illesztési-, és toldási pontok, ezért egy hőhídmentes felület alakítható ki a használatával. Az így létrejött zárt cellás felületen nem tud áthatolni a víz, ezért alkalmazásával megelőzhető a beázás, és az ezzel együtt járó penészesedés is. Megszilárdulva együttesen megoldja a tető hő-, és vízszigetelését is. Ezen túl, ez a stabil, hőhídmentes felület javítja a mezőgazdasági épület szerkezeti stabilitását is, ami a nagyon idős épületek esetében külön előnyt jelent.

Ez a cikkünk is érdekelheti:
Résmentes szigetelés: megoldás lehet a baromfitartás hőmérséklet igényeinek optimalizálására.
Hatékony vízszigetelés az épületszigetelési károk megelőzése érdekében.

Csatlakozzon Facebook oldalunkhoz is!

By |2020-03-18T10:39:23+00:00április 22nd, 2019|Hőszigetelés|
Weboldalunk cookie-kat használ. Az elfogadom gomb megnyomásával hozzájárul és elfogadja ezek használatát böngészőjében. További információt az adatkezelési nyilatkozatunkban talál.

Elfogadom